4 zabawne i kreatywne mapy umysłu rozwijające inteligencję wieloraką u dzieci

image

Jako oddany rodzic lub nauczyciel, starasz się usilnie, aby dziecko stało się odpowiedzialną, dobrze wykształconą, łatwo przystosowującą się i spełnioną osobą. Istnieje ogólne przekonanie, z którym się zgadzamy, że wszystkie dzieci, które posiadają te szczególne cechy, są inteligentne. Nie zgadzamy się z tym, że większość ludzi postrzega inteligencję raczej jako stan statyczny; albo się z nią rodzisz, albo nie. Inteligencja rozwija się i wyostrza wraz z użytkowaniem, tak jak zdrowie i uroda rozwijają się dzięki treningowi.

Opowiadanie historii, układanie puzzli, muzyka klasyczna, nawet jeśli twoje dziecko ma kilka miesięcy, gry słowne, gry planszowe, są w twoim programie na wiele lat do przodu z bardzo ważnego powodu: wychowywania dzieci, które wierzą w swoją zdolność do pielęgnowania swojej inteligencji, nawet gdy stają się dorosłe.

Mind mapping nie zrobi z twoich dzieci mózgowców, ale sprawi, że będą one:

  • dobrymi słuchaczami i mówcami;
  • racjonalne, rozwiązujące problemy i obdarzone wyobraźnią dzieci;
  • doskonałymi planistami i osobami wyznaczającymi sobie cele.

Oto kilka zabawnych i kreatywne mapy myśli które mogą zaspokoić inteligencję wieloraką u dzieci

W wieku 3 lat maluchy znają około 600 słów. W wieku 5 lat rozpoznają już litery, dopasowują litery do dźwięków i zaczynają dopasowywać słowa mówione do pisanych. W wieku 6 lat ten niesamowity proces inteligencji werbalnej osiąga kamień milowy: dzieci zaczynają czytać i pisać.

Możecie więc wspólnie oddać się tworzeniu zabawnych map myśli z tezaurusem, map myśli z kluczowymi elementami ich ulubionych bajek, map myśli z sympatycznymi wyrażeniami z tych bajek itp. Korzyści?

  • Dzieci szybko zaczną używać zróżnicowanego języka;
  • Będziesz zachwycony, gdy zobaczysz, jak wyjaśniają rzeczy, aby cię przekonać;
  • Dzieci zaczną nawet mieć dobrą pamięć do nazwisk i dat.

Myszka Miki, najpopularniejsza gwiazda kreskówek Walta Disneya, mówi, że "arytmetyka to umiejętność liczenia do dwudziestu bez zdejmowania butów". Jest przezabawny, ale też nie ma racji, dzieci potrzebują logicznej inteligencji, aby poradzić sobie z długimi łańcuchami liczb i rozumowaniem.

Buduj ciekawe mapy myśli, aby dzieci mogły śledzić sekwencje i równoważności. Pozwoli im to później z łatwością rozpoznawać związki, połączenia i wzory o wiele łatwiej.

Możesz być rodzicem lub nauczycielem dziecka, które jest dosłownie daydreamer, który wydaje się zaniedbywać otaczające środowisko. W rzeczywistości, to dziecko zauważy cenne subtelności i szczegóły świata, które większość z nas przegapia. Dzieci jako takie "myślą obrazami i obrazkami", są bardzo utalentowane w rysowaniu, układaniu puzzli i labiryntów.

Spróbujcie stworzyć logiczne mapy myśli:

  • Zacznij od ulubionych kreskówek dzieci, dobranocki lub historii historycznych, które właśnie im opowiedziałeś;
  • Zrób je żywe, pełne kolorów i obrazów, aby rozwijać świadomość przestrzenną dzieci - są one przyszłymi artystami.

Szczególnie jako rodzic myślisz, że możesz zapewnić dzieciom bezpieczeństwo tak długo, jak długo wiesz, co robią, co myślą, z kim spędzają czas. To właśnie ten nierozerwalny instynkt kieruje tak wieloma Twoimi myślami i działaniami. Chodzi o to, że dzieci będą bezpieczne, jeśli nauczysz je, jak być w kontakcie z samym sobą. Ty możesz nie znać wszystko o twój dziecku i to jest OK, ale ja jest znacząco dla jego osobistego rozwoju znać równie dużo jak on może o sobie.

Zacznij tworzyć mapy myśli do samoanalizy, a nauczysz swoje dziecko o:

  • Autorefleksji i zadawania ważnych pytań;
  • Korzyści płynące ze zrozumienia swoich mocnych i słabych stron; Cieszenia się samotnością, gdy porządkuje swoje myśli.

Co nowego w Mohito 2021